Najnowsze wpisy

Jakie meble warto wybrać w aranżacji pokoju dziennego?

Pokój dzienny to pomieszczenie, w którym domownicy spędzają większość czasu. To także reprezentatywne miejsce, często wykorzystywane podczas spotkań ze znajomymi. Należy więc zadbać o odpowiedni wystrój tego wnętrza. Poznaj nasze wskazówki oraz meble, które warto wybrać, planując aranżację pokoju dziennego.

Strefa wypoczynkowa w salonie

Urządzanie pokoju dziennego w pierwszej kolejności należy rozpocząć od podzielenia całej przestrzeni na strefy. W ten sposób będzie można odpowiednio zaplanować zakup wyposażenia. W centralnym miejscu powinna znaleźć się strefa wypoczynkowa. Jej konkretne umiejscowienie zależy przede wszystkim od wielkości przestrzeni. Najważniejsze jest jednak to, aby był to obszar funkcjonalny, estetyczny oraz zapewniający maksimum komfortu.

W tej strefie powinny znaleźć się przede wszystkim meble wypoczynkowe, takie jak sofy czy pufy. Dobrym rozwiązaniem są również kanapy, charakteryzujące się ciekawym designem. W naszym sklepie meblowym w Działdowie znajdziesz wiele modeli, wśród których warto wymienić m.in. kanapy Libro. Przykładowy model Venice został wyposażony w pojemnik na pościel, dzięki czemu stanowi nie tylko komfortowe, ale i funkcjonalne rozwiązanie.

Strefa przechowywania

Kolejna strefa, która powinna znaleźć się w salonie, to ta związana z przechowywaniem. Jej odpowiednie zaplanowanie pozwala na utrzymanie porządku i harmonii w pomieszczeniu. Doskonale sprawdzą się tu witryny, które umożliwiają m.in. na wyeksponowanie zastawy stołowej. W tego typu meblach można również spotkać pojemne szuflady, w których warto umieścić tekstylia domowe lub inne potrzebne rzeczy. Jeśli szukasz oryginalnych rozwiązań, z pewnością do gustu przypadną Ci dostępne w naszej ofercie witryny Taranko. Warto wskazać tu przede wszystkim model Florencja FL-W3, który charakteryzuje się obłym kształtem. Doskonale odnajdzie się w klasycznej aranżacji pokoju dziennego.

W strefie przechowywania zazwyczaj mieści się również pojemna komoda, w której zostają umieszczone np. ważne dokumenty. Warto zwrócić uwagę na modele, które posiadają pojemne i w pełni wysuwane szuflady oraz systemy cichego domykania. Popularnością cieszą się komody, które zawierają w sobie szklane drzwiczki. Doskonałym przykładem są tutaj komody Szynaka, a w szczególności drewniany model Mosaic 47 z elementami czarnego matu. 

Strefa rozrywki

Trudno wyobrazić sobie pokój dzienny bez strefy rozrywkowej, w której znajdują się urządzenia elektroniczne. Aby była ona w pełni funkcjonalna i estetyczna, konieczne jest wybranie odpowiednich mebli, a zwłaszcza szafek RTV, które pełnią nie tylko funkcję przechowywania sprzętu elektronicznego, ale także mają duże znaczenie dla ogólnego wyglądu pomieszczenia.

Przy wyborze odpowiednich szafek RTV należy kierować się kilkoma wskazówkami. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ilość półek i szuflad. Ich dokładne wymiary i pojemność powinny pozwolić na odpowiednie rozmieszczenie wszystkich urządzeń – od telewizora po odtwarzacze DVD, konsole do gier czy dekodery telewizyjne. Ważne jest również, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca na kable, złącza i inne akcesoria związane ze sprzętem RTV, aby uniknąć bałaganu i utrudnionego dostępu.

Oprócz funkcjonalności, szafki RTV powinny być także estetycznym dodatkiem do wnętrza. Istnieje wiele różnych stylów i wzorów do wyboru, które można dopasować się do ogólnej estetyki pokoju dziennego. Można zdecydować się np. na nowoczesne, minimalistyczne szafki o gładkich liniach. Popularnością nadal cieszą się klasyczne drewniane modele.  

Czy w salonie powinien znaleźć się stół z krzesłami?

Coraz więcej osób decyduje się na połączenie pokoju dziennego z jadalnią. W wielu domach i mieszkaniach to właśnie w salonie znajduje się stół, przy którym spożywane są posiłki. Decyzja o jego umieszczeniu zależy przede wszystkim od dostępnej przestrzeni. Jeżeli pokój dzienny jest wystarczająco obszerny, to stół z krzesłami może trafnym wyborem. Zakupiony zestaw może również pełnić funkcję miejsca do pracy lub nauki. Jednak, jeśli salon jest niewielki, warto rozważyć inne rozwiązania, które lepiej wykorzystają dostępną przestrzeń.

Podsumowanie

Urządzanie pokoju dziennego to nie lada zadanie. Zanim zostaną zakupione jakiekolwiek meble, warto przygotować odpowiedni plan pomieszczenia, wykorzystując wcześniej poczynione pomiary. Kolejnym kluczowym aspektem jest podzielenie wnętrza na strefy. Dzięki temu wybór funkcjonalnych mebli stanie się o wiele prostszy i bardziej przemyślany. Ważne jest również zadbanie o harmonię i estetykę całego pokoju dziennego w celu stworzenia przytulnego i funkcjonalnego miejsca do odpoczynku i spotkań rodzinnych.

 

Posted in: Blog

Leave a comment